Válasszon nyelvet

   +(36) 88 624 021 |    dekanititkarsag@mik.uni-pannon.hu |    8200 Veszprém, Egyetem utca 10. I. épület

Válasszon nyelvet

Közös sajtótájékoztatót tartott 2009. május 7. a MOL Nyrt és a Pannon Egyetem, Műszaki Informatikai Kara. Második alkalommal hirdetik meg a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara és a MOL által szervezett "Olajipari ellátási lánc optimalizáló szakmérnök" képzést

Az előző évfolyam sikerein felbuzdulva immár második alkalommal hirdeti meg közösen a Műszaki Informatikai Kar és a MOL az "Olajipari ellátási lánc optimalizáló szakmérnök" képzést. Az első évfolyam végzősei a megszerzett tudásnak köszönhetően ma mindannyian fontos pozíciót töltenek be különböző olajipari szervezetekben. Az eredeti terveknek megfelelően két év elmúltával elindul a piaci igényeket teljesítő képzés újabb évfolyama. Az eddigi tapasztalatoknak megfelelően fejlesztik a képzési szerkezetet, hogy az még inkább illeszkedjen a felhasználási területen megkívánt ismeretekhez. Az órákat a MOL szakemberei mellett a Kar rangos oktatógárdája adja. Az egyik előadó az Imperial College Londonban, egy másik a University of Manchesteren szerzett professzori címet és utána jött a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karára.

A MOL mint nemzetközi versenyben sikeres cég a Műszaki Informatikai Karban hasonló mentalítású partnerre talált. A Kar kutatói ugyanolyan elhivatottsággal versenyeznek a tudományos életben az élvonalba tartozásért, mint a MOL a piaci szegmensben. A közös képzés kiváló példa arra, hogy egy piaci és egy akadémiai szereplő által egy speciális szakterületen felhalmozott tudást hogyan lehet integrálni és átadni megfelelő képességű hallgatók számára.

Fontos megjegyezni, hogy az együttműködés túlmutat a képzésen. A közös munka a kar kutatói számára a világpiacon versenyképes, korszerű technológiai ismereteket, a MOL szakemberei számára pedig a nemzetközi tudományos közéletben elismert elméleti eredményeket ad. Ebben a motiváló légkörben közös kutatás-fejlesztési projektek is futnak.

A képzés teljes egészében angol nyelvű. Olyan hallgatókat várnak, akik vegyészmérnöki, informatikus mérnöki, pénzügyi, közgazdasági vagy matematikai diplomával rendelkeznek, valamint társalgási szinten beszélnek angolul. A felvételi során a jelöltek matematikai ismereteit, problémamegoldó képességét és további kompetenciáit vizsgálják. Az ösztöndíj mértéke a tanulmányi eredménytől függ, maximális mértéke a teljes képzési időre fejenként egymillió forint.