A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara (PE MIK) 2009. május 6-ra meghirdeti a 2009. évi Kari Tudományos Diáknapot.

A rendezvényen a Műszaki Informatikai Kar és a Pannon Egyetem egyetemi vagy MSc diplomával még nem rendelkező hallgatói, ill. hallgatói csoportjai vehetnek részt műszaki informatikai témájú dolgozatukkal és előadásukkal.

A nevezés feltétele olyan diáktudományos tevékenységet bizonyító pályamunka (dolgozat és kutatómunkával fejlesztett pályamű, valamint az ezeket bemutató előadás), amely a graduális képzési idő alatt önképzési céllal készült. Az egyetemi tanulmányok során kötelezően, tantervben előírt feladatok, dolgozatok pályamunkaként nem nyújthatók be, de korábbi TDK dolgozatok igen.

A konferencián formailag megfelelő, a Kar által elfogadott nevezések alapján vehetnek részt a pályázók, a jelentkezés a bemutatásra szánt pályamunka (dolgozat) elektronikus (kizárólag PDF formátum) benyújtásával történik.

A dolgozat formai kritériumai

A4-es lapméretben, 4,9; 4,8; 3,8; 3,7 cm-es (felső, alsó, bal, jobb) margókkal, Times New Roman betűtípussal, középre igazított 14 pontos félkövér cím, 12 pontos dőlt betűkkel középre igazított szerző(k) és intézmény neve, email cím, 12 pontos normál betűkkel balra igazítva a témavezető neve és 12 pontos, sorkizárt, szimpla sorközzel írt szövegtörzs. Az oldalak számára megkötés nincs, a zsűri elsősorban a szakmai tartalmat fogja értékelni, de a jelentkezők törekedjenek tömören (lehetőleg maximum 10-15 oldalon) összefoglalni a szakmai munkájukat.

A dolgozat benyújtásának módja

A dolgozatot e-mailben a lakner@dcs.uni-pannon.hu címre küldött csatolt fájlként kérjük elküldeni. A levél tárgya a KTD/dolgozat címe legyen. A beadás határideje 2009. április 28. 12 óra.

Előadások

A dolgozatokat 2009. május 6-án bíráló bizottság előtt kell bemutatni maximum 10 percben, amit 5 perc vita követ.

I. épület, 924.-es terem

Bíráló bizottság

Elnök: Dr. Győri István

Tagok:    Piglerné dr. Lakner Rozália, Dr. Vassányi István

Időpont

NÉV

TÉMAVEZETŐ

ELŐADÁS TÉMÁJA

Balló Gábor

Dr. Gurin Péter

Kvantum hibajavító algoritmusok robusztusságának vizsgálata

Bárány Máté József

Dr. Bertók Botond

Modellgeneráló szoftver fejlesztése folyamathálózat-szintézis feladatok megoldásához

Kaszál Péter

Dr. Fodor Dénes

CAN jitter analízis Walsh korrelációval

Király András

Dr. Kozmann György, Gaál Balázs

Evolúciós algoritmusok a keringési rendszer modell-alapú vizsgálatához

Medve Hunor

Dr. Fodor Dénes

Elektronikus kommutációjú egyenáramú motor elemzése érzékelő nélküli szabályozáshoz

Szabó Zoltán, Lájer Balázs

Starkné dr. Werner Ágnes

Automata raktármodell autonóm robotokkal

Tar Péter

Dr. Friedler Ferenc

Új redukciós eljárás folyamathálózat-szintézis feladatokhoz

Hegyháti Máté (meghívott előadó)

Dr. Friedler Ferenc

Az S-gráf módszertan kiterjesztése bizonytalanságot tartalmazó feladatokra

Eredményhirdetés: 12:30

Bírálati szempontok

1. A pályamű korszerűsége, fontossága, az eredmények értéke (0-10 pont)
  2. A téma feldolgozási módszerének színvonala, eszközök használata és a szakirodalom használata (0-10 pont)
  3. Szerkesztés, stílus, nyelvezet (0-5 pont)
  4. Előadás színvonala (0-10pont)

Díjazás
A legjobb dolgozatokat a bíráló bizottság 400 ezer Ft összdíjazással jutalmazza.

Eredmények

1. Balló Gábor