Válasszon nyelvet

   +(36) 88 624 021 |    dekanititkarsag@mik.uni-pannon.hu |    8200 Veszprém, Egyetem utca 10. I. épület

Válasszon nyelvet

A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karának hallgatója második helyezést ért el a Gábor Dénes Diplomamunka Ösztöndíj Pályázaton.

A Gábor Dénes Diplomamunka Ösztöndíj Pályázat első fordulójában január 17-én hirdettek eredményt, négy felsőoktatási intézmény hallgatói közül ért el második helyezést Sárvári Gábor, karunk végzős mérnök informatikus mesterszakos hallgatója. A hangolható színképű fényforrás rendszer létrehozása témájú dolgozatát kilencvenezer forintos ösztöndíjjal jutalmazták.

Nemcsak a kötelező, diplomamunkához kapcsolódó feladatokban vett részt Sárvári Gábor az anyag elkészítése közben- hangsúlyozta a hallgató témavezetője- a témához kapcsolódó EU projekteket is eredményesen segítette munkájával. Több nemzetközi publikáció elkészítésében vett részt társszerzőként professzorok vezetésével. Az így szerzett tapasztalatait is beépítette dolgozatába.

A díjazott hallgató éppen az eredményhirdetés napján védte meg diplomamunkáját Veszprémben, kiváló minősítésű oklevelet vehet át a közelgő ünnepélyen.

A pályázatot a NOVOFER Alapítvány a MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító (MAVIR) ZRt. támogatásával hirdette meg. Az első fordulóban a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Pannon Egyetem hallgatóit díjazták összesen 450.000 forinttal.

A beadott diplomamunkákat Dr. Gyulai József, a NOVOFER Alapítvány kuratóriumának elnöke, valamint a résztvevő egyetemek oktatóiból és a MAVIR szakembereiből álló szakmai bizottság bírálta el. “Összességében elmondhatjuk, hogy a beadott diplomadolgozatok zöme magas színvonalat képviselt, és néhány valóban kiemelkedő művet is találtunk. Külön öröm számunkra, hogy a MAVIR támogatásával Alapítványunk segítheti a leendő, energetikai témával foglalkozó villamosmérnökök és informatikai szakemberek pályájának indulását, amiért külön köszönet jár a támogatónak” – hangsúlyozta Gyulai József akadémikus.

A pályázatok elbírálásában előnyt jelentett az eredetiség, a meggyőző szakmai érveken alapuló önálló véleményalkotás, a kezdeti új tudományos eredmény, az idegen nyelven is dokumentált, részben vagy teljesen külföldön elkészített diplomamunka dolgozat.

A pályázatot a kiírók az idei tavaszi félévben végzős hallgatók számára hasonló feltételekkel ismételten meghirdetik.