Válasszon nyelvet

   +(36) 88 624 021 |    dekanititkarsag@mik.uni-pannon.hu |    8200 Veszprém, Egyetem utca 10. I. épület

Válasszon nyelvet

A Pannon Egyetem csapata is részt vett a BEST (Board of European Students of Technology) európai mérnökverseny döntőjén, Zágrábban. A nemzetközi megmérettetésben a rangos második helyet érték el.

ebec2dijA BEST által rendezett mérnökverseny sorozat nemzetközi döntőjét (European BEST Engineering Competition (EBEC)) augusztus 1. és augusztus 8. között rendezték Zágrábban, ahol a Pannon Egyetem csapata képviselte a közép-európai régiót. A döntőbe jutás előfeltétele a regionális forduló megnyerése volt. A versenyen két különböző feladatban mérték össze tudásunkat 11 másik európai csapattal. A veszprémi csapat tagjai a Műszaki Informatikai Kar mérnök informatikus alapszakos hallgatója Tóth Péter, a villamosmérnök szakos Babud Imre és Bálint Roland, valamint a Mérnöki Kar mechatronikai mérnök mesterszakos hallgatója Szekretár András voltak.

Az első feladatként két nap alatt egy hullámvasutat kellett tervezniük és kivitelezniük egy hotwheels kisautóval. Kötelező elemek voltak a felhúzás, a lejtő és egy hurok, valamint egy szabadon választott elem, a PE csapatának a helix volt, és egy „aktív” elemet is kellett készíteniük, ami csalogatja a látogatókat. A pontozásnál figyelembe vették a szerkezet kinézetét, az elemeket, amin az autó végig tudott menni, az előkészítéshez szükséges időt (felhúzás), a felhasznált „kredit” pontokat (ebből lehetett vásárolni) és az aktív elemet. Mindegyik kategóriában az abban legjobb csapat kapta meg a maximális pontszámot, és a többi csapat ehhez képest százalékosan kapta a pontot. A harmadik nap végén bemutatót tartottak, ahol egy háromtagú zsűrinek kellett prezentálni és működés közben bemutatni a hullámvasutat. A 12 csapat közül csak kettő autónak sikerült végigmenni a pályán, az egyik a magyar csapat volt.

A második feladatként két nap alatt kellett építenünk egy csomagológépet, ami becsomagol egy gyerekjáték szivacskockát, és egy 0,33l-es kólás dobozt. A Pannon Egyetem csapata két külön gépet épített. A kocka csomagolásánál egy súlyt használtak, ami áttolta egy alagúton a kockát, ezáltal ráhajtva 5 oldalt a kockára az előre kivágott sablonból, majd egy villanymotor segítségével kihúzva azt ráhajtotta az utolsó oldalt. A kólás doboz csomagolásnál, mivel volt elég súlya, csak a gravitációt használták. A pontozásnál itt a csomagolás minőségét, a gyorsaságot, az újratöltés idejét, felhasznált „krediteket” nézték.

A Pannon Egyetem csapata mind a két feladatot sikeresen teljesítette, és kisebb hibákkal, de működtek a szerkezeteik. A végső összesítésben a csapat a második helyezést ért el, az első helytől alig 10 ponttal lemaradva.