
Az iskolai munka keretében elsősorban a kreativitás fejlesztése, valamint a gyerekekkel való csoportos foglalkozás áll a középpontban, a tanulóik pedig rendszeresen kiemelkedő eredményeket érnek el a különféle matematikai és természettudományos viadalokon.
– Különösen jóleső érzés, hogy az egyik korábbi diákunk révén kerülhettünk kapcsolatba a kínai egyetem nemzetközi beiskolázásért felelős igazgatójával – fogalmazott dr. Pintér Ferenc. – A találkozásunkkor szó esett az iskolánk küldetéséről, és a tanári karral együtt meghívtak bennünket az intézményükbe, ennek várhatóan novemberben teszünk eleget. A 11 millió lakosú Sencsen egyeteme a kínai rangsorban a nyolcadik helyen áll, de a világ 200 legjobb felsőoktatási intézménye között tartják számon. Ha lehet hinni a híreknek, a campusuk akkora területen helyezkedik el, hogy külön helyi járatú buszközlekedést bonyolítanak. És éppen, amire a magyar küldöttség megérkezik, öt darab ötvenemeletes kollégium építése is befejeződik a területen.
Pintér Ferenc hozzátette: a kínaiak leszögezték, hogy hosszú távú együttműködésben gondolkoznak, s egész Európában erre törekednek, hiszen szeretnének elit képzőhellyé válni. Érdeklődnek a középiskolai tehetséggondozás iránt is, a magyarok pedig előadás és szakmai foglalkozás keretében is bemutatják a maguk modelljét. Konkrétum még nincs, de a kínaiak nem zárkóztak el az anyagi támogatástól sem.
Forrás: Zaol