Az "Advanced nonlinear control methods: Theory and applications" PhD kurzus 2023. augusztus 28. és szeptember 1. között került megrendezésre A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karán, Veszprémben.

Ennek a blokkosított, 5-nap hosszúságú PhD kurzusnak a célja az érdeklődő hallgatók bevezetése a nemlineáris rendszerek és vezérlésük alapfogalmaiba.

A kurzus témái magukba foglalják az input-affine redszerek klasszikus elméletét (az alapvető tulajdonságok elemzését, mint az elérhetőség, a megfigyelhetőség, a stabilitás, a linearizálás-alapú vezérlők tervezése), a passzivitást, a Hamiltoni rendszer reprezentációt, a modell alapú prediktív vezérlést, valamint a rész-rendszerek vezérlését. Minden nap 4x45 perces elméleti előadásokra került sor.

További információk a kurzus oldalán találhatók: https://virt.uni-pannon.hu/index.php/en/education/courses/451-advanced-nonlinear-control-methods-theory-and-applications-phd-course