njtp logoKedves NJTP tagok!

Jövő hét kedden, március 13-án 18:30-tól villamosmérnöki, hardver közeli témákkal várunk minden kedves NJTP tagot az I514-es klubszobában. A programra meghívtunk a mérnöki karról a Pannon Racing csapatot, akik néhány évvel ezelőtt komoly sikereket értek el önjáró gokart autójukkal. A fejlesztéshez, a jármű "agyához" folyamatosan keresnek programozókat is, így azoknak is érdekes lehet a téma, akik inkább ez iránt érdeklődnek. Második előadónk Bálint Roland lesz, aki a néhány hete tartott rövid bemutatkozása után most részletesebben is beszélni fog kutatói munkájáról, okos otthon témában.

A Pannon Egyetem hallgatóiból álló Pannon Racing csapat a 2015. április 17-18. között megrendezett "Go-Kart, Go-Bosch!" elnevezésű versenyen a junior kategória abszolút első helyezése mellett elnyerte a szakmai zsűri mindhárom különdíját is (konstrukciós különdíj, a legokosabb gokart, legjobb csapatmunka különdíj). A versenyen 8 egyetem 10 csapata (5 elsőéves junior és 5 másodéves szenior csapat) mérte össze tudását. A csapatoknak egy hagyományos gokarton olyan fejlesztéseket kellett végrehajtani, melyek révén a jármű intelligenssé és önjáróvá válik, illetve képes lesz olyan művelet végrehajtására, mint az automatikus parkolás funkció. A csapat felkészülését többek között Fodor Dénes egyetemi docens segítette, akit megkerestünk az előadás ötletével. A csapat tagjai voltak Mechatronikai mérnök szakos, Gépészmérnöki szakos, Villamosmérnök szakos és Programtervező informatikus szakos hallgatók is.

Bálint Roland (akinek szintén van kötődése a Pannon Racinghez) ezután az Intelligens irányítórendszerek kutatólaboratóriumról fog részletesebben mesélni. Jelenlegi kutatásáról, modellezésről is szó esik majd. A cél, hogy mindenki mélyebben megismerkedhessen ezen hardver közeli témákkal és végül egy kötetlen beszélgetés keretében kérdéseiteket is feltehessétek.

Minden kedves tagot szeretettel várunk az érdekes előadásokra, beszélgetésre és ezúton is köszönjük az előadóknak, hogy beszámolnak tevékenységükről! Lesz pizza is!

Üdvözlettel:

Gyuk Péter | Vassányi István