A Veszprémi Egyetem Műszaki Informatikai Kar valamint a Veszprémi Akadémiai Bizottság közös szervezésében megrendezésre került az első "Veszprém Optimization Conference: Advanced Algorithms" elnevezésű konferencia.

A VOCAL konferencia a Veszprémi Egyetem Műszaki Informatikai Karának megalapításának rangos megünneplése.

A VOCAL konferencia az optimalizálási algoritmusokhoz kapcsolódó legújabb eredményeket ismerteti a nemzetközi szakmai közösség által elismert kutatók előadásában. Az előadások áttekintik a folytonos és diszkrét optimalizálás jelenlegi helyzetét, beleértve az algoritmusok komplexitását és konvergencia tulajdonságait, valamint az alkalmazási terülteket.

A rendezvény célja lehetőséget teremteni az elméleti és a gyakorlati területen dolgozó kutatók és fejlesztők találkozására, ismereteik megosztására rangos nemzetközi konferencia keretében.

Bővebb információ: www.dcs.vein.hu/vocal