26088400

Ha érdekel, hogy hogyan működnek a kvantumszámítógépek, és kipróbálnád a programozásukat, jelentkezz a Quantum Computing: An Introduction for Everyone témájú szabadon választható 2 kredites kurzusra, amit a témában szakértő vendégelőadó tart.

A kurzus célja  az elméleti alapfogalmak bemutatásán túl egyszerű programok írása és futtatása tényleges kvantumhardvereken. A kurzus során kiderül, hogy mi az a kvantumszámítás; melyek a kvantumszámítás alapelvei; miért előnyös a kvantumszámítógépek és kvantumalgoritmusok fejlesztése; milyen alapvető algoritmusok/megoldások léteznek és hogyan működnek.

A kurzus teljesítéséhez az Irányított önálló tanulás VETKCO5322I tantárgyat kell felvenned a Neptunban.

A kurzus angol nyelvű.

Az órák tömbösítve 2022. február 28-án és március 1-én lesznek megtartva.

A részletes tematika az alábbi linken található.

További információ kérhető: lipovitsa@almos.uni-pannon.hu címen