A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karának (MIK) kollégái a rendőrséggel együttműködve közlekedésbiztonsági napon vettek részt Balatonalmádiban és Balatonfüreden augusztus 15-én és 16-án. A kétnapos eseményen kihangsúlyozták a biztonságos közlekedés fontosságát, hiszen mindenkit hazavárnak. A rendezvény fő attrakciója a MIK által készített „Táncoló jelzőlámpa” volt, mely egy kis játékosságot csempészik a járókelők életébe, amíg egy-egy gyalogátkelőhelynél a zöld jelzésre várakoznak.

A szerkezet lényege, hogy a jelzőlámpa egy aktív szenzorral rendelkezik, amely az emberi mozgást felismeri és egy LED panelen reprodukálja. Annak érdekében, hogy ezt csak piros lámpánál tegye meg, egy fényérzékelővel is ellátták. A készülék célja a figyelemfelhívás és szórakoztatás, így leginkább különféle események alkalmával és rendezvényeken lehet találkozni vele, „éles” közlekedési helyzetben még nem alkalmazták.