ssrm 2024

2024. július 29. és augusztus 2. között a Műszaki Informatikai Karon rendeztük az EURASIP – IEEE SPS SSRM (Summer School on Remote Sensing and Microscopy Image Processing) nemzetközi nyári egyetemet.

Ez volt az első olyan nyári iskola, ahol a távérzékelés és a mikroszkópos képfeldolgozás közösen szerepelt egy kurzuson belül, hiszen a két terület képfeldolgozási módszerei nem állnak távol egymástól. A jelentkezők előválogatása után 15 (10 különböző állampolgárságú) résztvevő érkezett Veszprémbe. A tudományos programot 9 nemzetközileg elismert professzor előadásai jelentették, ugyanakkor egy hazai alapítású, de nemzetközi működésű informatikai vállalkozás pedig a „digitális ikrek”-re mutatott kitűnő példákat: a városi fák digitális feltérképezésének és modellezésének korszerű informatikai módszereit ismertették. A résztvevő hallgatók saját eredményeiket poszterprezentációkkal mutatták be és csoportos feladatmegoldásokon dolgoztak. Mindemellett a gazdag kulturális program is gondoskodott arról, hogy a rendezvény felejthetetlenné váljon, amelyet a Pannon Egyetem mellett az IEEE SPS és az EURASIP szerveztek, valamint az SZTE és a franciaországi INRIA támogatott.

További információk: ssrm.mik.uni-pannon.hu

A nyári egyetemen készült fotókat itt tekinthetik meg.