A XXIX. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Informatika szekciójának döntőjét rendezték április 08-10-ig Debrecenben. Egyetemünk 9 dolgozattal képviselte magát, amely 11 hallgató munkájának volt köszönhető.

A hallgatók mellett két oktatónk is részvett a konferencián, mint szekció tagok. Síkné dr. Lányi Cecília a szoftvertechnológia tagozat zsűrijében, míg Dr. Vassányi István az élettudományi tagozat zsűrijében foglalt helyet. A 9 dolgozatból kettő első díjat kapott, míg egy másik dolgozatot különdíjjal jutalmaztak.
A két első helyezést Hegyháti Máté érte el. Külön öröm ez számunkra, mivel egyetemünk hallgatói nagyon régen kaptak már első díjat OTDK-n. Különdíjban részesítették Fülöp Kornél és Király András közös dolgozatát.
Gratulálunk a szép eredményekhez és hasonló szép szakmai sikereket kívánunk a további pályafutásuk idejére.

A díjazott dolgozatok címei:
I. díj:
Hegyháti Máté
Redundanciamentes PNS struktúrák hatékony generálása
Konzulens: Dr. Bertók Botond

I. díj:
+ Mindstorms robot + LabView licensz (a National Instruments ajándéka) Hegyháti Máté
COLORABILITY OF MIXED HYPERGRAPHS AND THEIR CHROMATIC INVERSIONS
Konzulens: Dr. Tuza Zsolt

Különdíj:
Fülöp Kornél, Király András
Evolúciós algoritmusok a keringési rendszer modell-alapú vizsgálatához