A matematikaoktatásban és a fiatal tehetségek gondozásában betöltött kiemelkedő munkásságáért Rátz Tanár Úr életműdíjat vehetett át Laczkó László, az Erdős Iskola tanára.

"Hogy ne csak a világhírű tudósok, hanem tanáraik nevét is ismerjük..." - így szól a Rátz Tanár Úr Életműdíj mottója. A díjat november 22-én vehette át a kar által működtetett Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola egyik kiváló oktatója, Laczkó László, a budapesti Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanára.
Az Ericcson, a Graphisoft és a Richter Gedeon Nyrt. tizenegy éve támogatja a magyar közoktatásban kiemelkedő, természettudományos tárgyakat oktató pedagógusokat.Idén adták át a nyolcvanadik Rátz Tanár Úr Életműdíjat.