Idén 10. alkalommal kerül megrendezésre középiskolások részére az androidos okostelefon programozást középpontba állító PENdroid informatikai verseny.

A megmérettetésre 2-4 fős csapatok jelentkezhetnek 2023. szeptember 29-ig.

Online fordulók:
2023. október 20.
2023. december 8.

A legjobban teljesítő 10 csapat 2024. február 2-án részt vehet a helyszíni döntőn, Nagykanizsán.

A 2024-es felvételi eljárásban a döntőbe jutott csapatok tagjai 10 intézményi többletpontra, az 1-3. helyezést elérő csapatok tagjai 20 intézményi többletpontra jogosultak a PE Műszaki Informatikai Kar által meghirdetett alapképzésekre történő jelentkezéskor.

A feladatok végrehajtásához szükséges segédletek elkészítése folyamatban van, amelyek hamarosan elérhetőek lesznek a https://pendroid.uni-pen.hu/hu/verseny/segedanyagok weboldalon.

Jelentkezni a pendroid.uni-pen.hu/verseny/regisztracio webcímen lehet.

Szakmai kapcsolattartó személy:

Dr. Jaskó Szilárd – a tehetséggondozó program szakmai vezetője:

pendroid@pen.uni-pannon.hu