A Pannon Egyetem Nagykanizsa - Körforgásos Gazdaság Egyetemi Központ, a Kanizsa Felsőoktatásáért Alapítvány és a Műszaki Informatikai Kar Alkalmazott Informatikai Tanszéke 2024-ben is - immár tizenegyedik alkalommal - megrendezi a PENdroid országos középiskolás alkalmazásfejlesztési versenyt.

A 2024-es évtől a felvételi eljárásban a döntőbe jutott csapatok tagjai 10 intézményi többletpontra, az 1-3. helyezést elérő csapatok tagjai 20 intézményi többletpontra jogosultak a PE Műszaki Informatikai Kar által meghirdetett alapképzésekre történő jelentkezéskor.

Kiknek szól a versenyfelhívás?

A versenyre 2-4 fős középiskolás diákból álló csapatok nevezhetnek.

Meddig kell jelentkezni?

2024. szeptember 27-ig.

A verseny lebonyolításának menete

A verseny két részből áll: a tanulási/előselejtező szakaszból és a helyszíni versenyből.
Tanulási/előselejtező szakasz:

Mivel a középiskolák jelentős részében nincs Java/Android oktatás, ezért fontos, hogy az előselejtező egy tanítási feladatot is ellásson, amely anyagokkal támogatja a tanulást. Természetesen a verseny ebben a szakaszában is nagyon fontos a diákok önszorgalma, amely kiemelten fontos lesz a verseny során.

Két forduló: 2024. október 1-től 2024. október 20-ig
Őszi szünet végétől - 2024. december 8-ig
Helyszíni verseny tervezett időpontja - 2025. január 31. péntek:

Részletek és regisztráció itt.