1

Október 1-3. került megrendezésre a XV. NN UltraBalaton. A rangos eseményen a Pannon Egyetemet a PE_MIK csapata képviselte. A csapatunk 20:56:14 versenyidővel teljesítette a 216 km-es távot.

Köszönjük, hogy helytállásukkal öregbítették Egyetemünk hírnevét!

„Felejthetetlen élmény volt részt venni az első UltraBalatonomon. A futás, különösen a szabadban mindig egy különleges szabadságot ad, de mindez kiegészülve a leírhatatlan panorámával, amelyet a Balaton és környéke nyújt, tényleg egyfajta kuriózum. Nyilvánvalóan ez egy verseny, de az izgalom mellett az együtt töltött idő, a közös teljesítmény és a különleges hangulat, ami igazán meghatározta ezt az eseményt.” - Machalik-Hartman Bea, a PE_MIK csapat tagja.

A csapatunk tagjai:

Barát János  Machalik Károly Pózna Anna Ibolya
 Éles András  Mostafa Elgendy  Ujvári Orsolya
 Dávid Ákos  Nyári Zsófia  Veresné Biró Tíma
 Horváthné Dima Anikó  Pekárdy Milán
 Machalik-Hartman Beáta  Polgár Éva

Az idei, jubileumi NN UltraBalaton alkalmával több rekord is megdöntésre került. Az egyéni futók között Csécsei Zoltán történelmet írt, Közép-Európa leghosszabb futóversenyén 17:54:46-os idővel ért célba. Továbbá idén volt a legtöbb résztvevő a versenyen, összesen több, mint 1700 nevezés történt és majd 15.000 résztvevő.

Gratulálunk a csapatunk valamennyi tagjának, illetve minden versenyzőnek!