Dr. John Byrne, az amerikai Energiaügyi és Környezetpolitika Központ (CEEP) vezetője, és a Delaware Egyetem Energia és Klímapolitika Karának professzora, Nobel-díjas tudós látogat Veszprémbe. Október 17-én, hétfőn 17: 30 órai kezdettel előadást tart a Pannon Egyetemen Risking a Sustainable Energy Future címmel.

Az előadás helyszíne: Veszprém, Egyetem u. 10. B épület, 2. emelet, konferenciaközpont.

Dr. John Byrne amerikai Energiaügyi és Környezetpolitika Központ (CEEP) vezetője, és a Delaware Egyetem Energia és Klímapolitika Karának professzora. Részt vett az ENSZ Éghajlat változással foglalkozó Kormányközi Testületének (IPCC) harmadik munkacsoportjában, amely 2007-ben Al Gore korábbi amerikai alelnökkel megosztott Nobel-békedíjat kapott. Az amerikai Tudományért és Környezetért felelős Nemzeti Tanács tagja volt, valamint tanácsadója volt a U.S. EPA által vezetett Környezetügyi Hivatalközi Munkacsoportnak. Fulbright oktatói / kutatói ösztöndíjjal környezetpolitikát oktatott a Szöuli Nemzeti Egyetemen, és a Koreai Energiagazdálkodási Intézet Üvegházhatást Okozó Gázok Csökkentésének Nemzeti Stratégiája keretien belül végzett kutatásokat. Létrehozta az első egyetemi és posztgraduális képzést az Egyesült Államokban az energia- és környezetpolitika területén. Számos tudományos folyóirat társ-szerkesztője, 17 könyv és több mint 150 kutatási cikk szerzője.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!