A ceBEC elnevezésű közép-európai mérnökversenyen 4. helyezést ért el a Pannon Egyetem csapata.

A nemzetközi versenyt április 29. és május 2. között rendezték Budapesten, nyolc ország tíz csapata vett részt a megmérettetésen. A Pannon Egyetemet a Beergineers formáció képviselte, 4. helyezést értek el.

Csapattagok:
Tóth Péter, másodéves mérnök informatikus
Babud Imre, másodéves villamosmérnök
Bálint Roland, másodéves villamosmérnök
Szekretár András, végzős gépészmérnök

A helyi fordulót követően jutottak a második nemzetközi megmérettetésre, ahol egy emelőszerkezetet kellett építeniük, amely a járművet 1,5m magasra emeli. Ezt követően a járműnek egy akadálypályán is teljesíteni kellett. Ugyanakkor az egész szerkezetnek egy dobozban el kellett férnie, vagyis biztosítani kellett az emelő szétszedhetőség és stabilitását egyaránt. A feladatot sikeresen teljesítették a hallgatók és sok hasznos tapasztalattal gazdagodtak.

cebec1 cebec2 cebec3 cebec4