brain

A Villamosmérnöki és Információs Rendszerek Tanszék

2022. április 8-án (pénteken) 11 órakor tanszéki szemináriumot tart

„A neurovaszkuláris csatolás kísérletes vizsgálata optikai és elektrofiziológiai módszerekkel”

címmel.

Előadó: Prof. Bari Ferenc, Ph.D., D.Sc., SZTE ÁOK,

Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet

A szeminárium helye: Pannon Egyetem,  I épület, II. emelet, 214. terem

Az előadás témája:

„Az agyi érkatasztrófák túlélői gyakran szenvednek másodlagos neuronális károsodásokat. Ennek egyik oka neurovaszkuláris egység-, amely fiziológiás körülmények között biztosítja az központi idegrendszer igényekhez alkalmazkodó vérellátását- sérülése. Munkánk során állatkísérletekben tanulmányoztuk az agykéreg elekrofiziológiai változásait vérellátási zavarokat követően. Optikai módszereket fejlesztettünk ki az változások idő és térbeli jellemzőinek feltárásra, amelyekkel a károsító mechanizmusok, ill. az azokat ellensúlyozó beavatkozások tanulmányozhatók.”

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!