Sir George Radda, az MTA tiszteleti tagja, szingapúri professzor tart előadást karunkon május 12-én.

Professor Sir George Radda CBE FRS
Director of Functional Metabolism Research Group, Singapore Bioimaging Consortium
Chairman of Biomedical Research Council of A*-STA R, Singapore
Former Professor and Head of the Department of Physiology, Anatomy & Genetics, University of Oxford, UK (2006-2008)
The Challenges & Lessons of Biology to Engineers and Physical Scientists
címmel előadást tart az egyetem I épületi 912-es könyvtártermében.
Az előadás időpontja: 2011. május 12. 14 óra

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Sir George Radda
Magyar származású tudós, aki 1956-ban hagyta el az országot. Oxfordban két évvel később már megszerezte első, kémiai diplomáját. 1969-ben izomszövetek működését kezdte tanulmányozni az akkoriban újdonságnak számító, a mágneses rezonancia elvén alapuló képalkotó módszerrel (MRI). Munkájával nagymértékben hozzájárult ahhoz, hogy a ma már rutineljárásnak számító MRI-vizsgálatok bekerülhessenek a klinikai gyakorlatba. Tudományos eredményeiért az angol királynőtől 2000-ben lovagi címet kapott.