A kar 3D-s képeket készítő robotja és a MIK-es csapat kapta az Edupress különdíját kreatív stand kategóriában.

PE-MIK-Educatio"Különdíjat kapott a veszprémi Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara (PE MIK), mely háromdimenziós képet készített a kiállítás látogatóiról. Az egyetem mérnökinformatikus hallgatója, Zachár Gergely fejlesztette a programot, mely két webkamera képeiből készítette el a 3D-s fotókat. Ezeket emailben küldték tovább az érdeklődőknek, akik a standnál kapott vörös-ciánszemüveg segítségével az otthoni képernyőn is térben láthatják magukat." - olvasható az edupress.hu oldalon Takács Erzsébet cikkében. A csapat egy része a fenti fotón látható 3D-ben. A megtekintéshez vörös cián 3D-s szemüveget ajánlunk.