Dr. Friedler Ferenc matematikus, a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karának dékánja Gábor Dénes díjban részesült, amelyet december 18-án vett át az Országház Főrendiházi Termében.

gabor-denes-dij-friedlerDr. Friedler Ferenc matematikus, a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karának dékánja, a Számítástudomány Alkalmazása Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára Gábor Dénes díjban részesült, amelyet december 18-án vett át az Országház Főrendiházi Termében.

Az idén huszadik alkalommal meghirdetett díjat azok a szakmailag ismert, kreatív, innovatív, magyar állampolgársággal rendelkező szakemberek kaphatják, akik jelentős tudományos és/vagy műszaki-szellemi alkotást hoztak létre, tudományos, kutatási-fejlesztési, innovatív tevékenységükkel hozzájárultak a környezeti értékek megőrzéséhez, személyes közreműködésükkel nagyon jelentős mértékben és közvetlenül járultak hozzá intézményük innovációs tevékenységéhez.

Friedler professzor a nemlineáris hálózatok szintézise, az operációkutatás, az ipari folyamatok optimalizálását célzó, tudományos megalapozású, innovatív kutatási-fejlesztési eredményeket ért el, interdiszciplináris szemléletmóddal kidolgozott modelleket alkotott, melyeket széles körben alkalmaztak az energiaszolgáltató rendszerek működtetésének, a kémiai reakciók, a metabolikus hálózatok tervezésének optimalizálására.

Sikeres tudományszervező tevékenysége, a hazai informatikai oktatásban végzett áldozatos munkája során az elméleti eredmények és a gyakorlati tudás egyesítésével jelentősen hozzájárult az innovatív szemléletmód erősítéséhez. Ezen szakmai teljesítmények elismeréseként vehette át Friedler professzor a rangos kitüntetést, amelyhez a Kar minden polgára nevében szívből gratulálunk.