Magas ponthatárok, a felvett hallgatók és államilag támogatott képzésben résztvevők növekvő száma és országosan legmagasabb ponthatár jellemzik a Műszaki Informatikai Kar felvételi adatait.

345 elsőéves kezdheti meg tanulmányait a július 22-i felvételi eredmények alapján a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karán, számuk a tavalyi adatokhoz képest nyolc százalékkal nőtt. Nagy részük (322 fő) államilag támogatott képzésre nyert felvételt. A jelentkezők száma a korábbi évekhez hasonló szinten mozgott, ellentétben az országos statisztikákkal, melyek azt mutatják, hogy csökkent az érdeklődés a felsőoktatásban.

Minőség és tehetségek- országosan legmagasabb ponthatár

A Műszaki Informatikai Kar a minőség mellett kötelezte el magát. A legjobbakat vették fel idén is, a mérnök informatikus alapképzés nappali tagozatán már második éve Veszprémben a legmagasabb a felvételi ponthatár, 375 pontot kellett elérniük az ide jelentkezőknek. A felvett hallgatók átlagpontszáma is a többletpontok nélküli összpontszám felett van, 412 ponttal rendelkeznek ezen a képzésen. Köztük Éles András, a debreceni Fazekas Mihály Gimnázium diákja, az 51. Nemzetközi Matematikai Diákolimpia ezüstérmese.

arány

összes felvett hallgató

összes államilag támogatott hallg.

alapképzés nappali államilag támogatott hallg.

nappali államilag támogatott alapszakok minimum ponthatárai Veszprém

ponthatár

országos helyezés / összes képzőhely

mérnök informatikus BSc

1/15

programtervező informatikus BSc

2/8

gazdaságinformatikus BSc

3/10

villamosmérnöki BSc

2/8

A kar minden alapszaka az országos élmezőnyben található, a programtervező informatikus alapszakon és a villamosmérnöki alapszakon a második legmagasabb volt a ponthatár, a gazdaságinformatikus a harmadik a sorban. A vidéki intézmények közül a legmagasabb ponttal vesznek fel hallgatókat évek óta. A villamosmérnöki alapszak iránt jelentősen nőtt az érdeklődés, idén 30 százalékkal többen jelentkeztek Veszprémbe, az első szándékúak 43 százalékkal többen voltak, a tavalyi adatokhoz viszonyítva.