2011. november 30-án rendezték meg az EcoSim illetve az Ericsson Magyarország cégek közös szervezésében az "Ericsson C++ Programozóbajnokság" döntőjét. Az országos fináléban Dóczi Gergő (mérnök informatikus BSc), Varga Virág és Korondi Márk (mérnök informatikus MSc) végzős hallgatók nyerték el a második díjat.

Az elődöntőkön részt vevő 135 csapatból jutott a Pannon Egyetem "Fekete Párduc Projekt" fantázianevű együttese a 10 legjobb közé, egyetlen vidéki csapatként. A megmérettetés során valós életbeli problémákat kellett megoldani C++ programozási nyelven. A résztvevőknek bináris kódot is vissza kellett fejteni, vagy akár külső függvénykönyvtárakat használni.

A szervezők külön kiemelték, hogy csapatunk az egyetlen, aki az EcoSim által párhuzamosan szervezett mindkét verseny (Ericsson bajnokság, ITechChallenge) döntőjébe bejutott.

EPB1 EPB1 EPB1