Az IBM hatodik alkalommal rendezte meg egyetemisták és főiskolások számára a programozási bajnokságát, melyre a Műszaki Informatikai Karról három csapat is nevezett, az eredmény pedig ismét látványos és jól hasznosítható.

Egyetemünk mindhárom csapata sikeresen szerepelt, az InnoIQ nevű formáció pedig dobogóra állhatott november 11-én. A Fülöp Kornél végzett műszaki informatika szakos PhD hallgató, Pintér Balázs mérnök informatikus mesterszakos, Szopory Zoltán mérnök informatikus alapszakos hallgató alkotta csapat a harmadik helyet érte el az országos versenyben. Elmondásuk szerint erősségük a kiváló programozási alapok mellett a grafikus megvalósításban volt. A hallgatókat Dr. Juhász Zoltán készítette fel a megmérettetésre

A versenyzőknek mindig valamilyen, a való életből vett feladatot kell megoldaniuk, gyakorlatorientált megközelítésben. Ezúttal a programozók feladata egy webes-mobilos útinapló megtervezése és megvalósítása volt, amellyel a turisták utazásuk előkészületeit és élményeit megoszthatják ismerőseikkel, vagy akár az egész világgal. Mobiltelefonjuk segítségével a világ bármely pontjáról elküldhetik legfrissebb fotóikat, illetve böngészhetik mások beszámolóit, hozzászólásait.

A versenyen az alkalmazásnak az IBM WebSphere alkalmazás vagy -portál szerveren kellett futnia. Tervezéshez és fejlesztéshez csak az IBM Rational Software Architectet használhatták. Idén a verseny érdekessége volt, hogy az alkalmazásnak részben egy Nokia E71-es mobiltelefonon is működnie kellett, ezért előnyt jelentett a mobil oldali fejlesztés ismerete is. A megoldások értékelésénél nemcsak a kód szépsége számított: az ötletesség, a felhasználóbarát felületek, a rendszertervek és a dokumentáció egyaránt pontokat értek.