A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kar Matematika Tanszék egyetemi tanárának görög kutatókkal közös cikkét beválasztották a Communications in Contemporary Mathematics D1-es presztízsű matematika folyóirat 2023-ban megjelent öt legjobb cikke közé.

Az “M. Pituk, I.P. Stavroulakis, J.I. Stavroulakis: Explicit values of the oscillation bounds for linear delay differential equations with monotone argument, Commun. Contemp. Math., Vol. 25, No. 03 (2023), 2150087” cikkben megadták lineáris késleltetett differenciálegyenletek oszcillációs korlátjait, megválaszolva egy több, mint 30 éve nyitott kérdést.

A cikk itt olvasható.