A Board of European Student of Technology (BEST) veszprémi szervezete egész héten át tartó Nemzetközi Mérnökversenyt rendez.

A rendezvényen 22 külföldi mérnökhallgató vesz részt, témája a robotika. A programot dr. Abonyi János, a Mérnöki Kar dékánhelyettese nyitotta meg július 11-én, majd Veszprém várost és a régiót is megismerhetik a következő napokban a diákok, valamint a Műszaki Informatikai Kar által támogatott szakmai programokon ismerhetik meg a robotika rejtelmeit.

Július 13-án a résztvevők a Műszaki Informatikai Kar laborjairól, szakmai tevékenységeiről és érdekes kutatási témáiról kaphattak ismertetést.
Július 14-én és 15-én robottechnikával foglakozó versenynek szintén a Műszaki Informatikai Kar ad otthont és szakmai hátteret.
A versenyre péntek délután került sor.