mrakovics olivér worldskills lyon 2024

Magyarország 2024. szeptember 10. és 15. között nyolcadik alkalommal vett részt a Szakmák világbajnokságán, a WorldSkills Lyon 2024 versenyen.

A versenyen 1382 fiatal szakember mérte össze tudását 59 versenyszámban és 3 bemutató szakmában. A hivatalos magyar csapat 21 versenyszámban, 25 versenyzővel, 21 szakértővel, 3 Team Leaderrel és 3 delegálttal képviselte hazánkat - írja a worldskillshungary.

Aranyérmes és ezzel világbajnok lett webfejlesztő versenyszámban Mrakovics Olivér, a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karának programtervező informatikus BSc szakos hallgatója, aki a magyar versenyzők által megszerzett legmagasabb pontszámmal, így a legjobb eredménnyel egyben a Nemzet Legjobbja címet is elnyerte.

A résztvevő 71 ország közül Magyarország az átlag érempontok alapján az előkelő 10. helyen végzett. Az elért eredmények bizonyítják a magyar szakemberek felkészültségét és szaktudását, hiszen a hazai csapat a nevezett 21 versenyszámból 15 szakmában éremmel zárta a versenyt, amely minden eddigi eredményt felülmúló WorldSkills eredménynek mondható.

Olivérrel készült interjúnkat itt olvashatják, korábbi sikereiről pedig itt és itt írtunk.

Szívből gratulálunk!