pinter-ferencAz országos tehetségnapon a Tehetség Szolgálatáért kitüntetés életműdíját vehette át az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola két meghatározó alakja, dr. Pintér Ferenc és dr. Katz Sándor március 26-án Budapesten.

A matematika területén elismert nemzetközi hírű szaktekintélyek példaértékű munkáját díjazták a tehetségnapon, melyet az országos tehetségsegítő hálózat kialakítására szolgáló projekt, a Magyar Géniusz Program keretében szerveztek meg, Bartók Béla születésének évfordulójához kapcsolódva. Csermely Péter, a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács elnöke és Prőhle Gergellyel, a Külügyminisztérium helyettes államtitkárával együtt adta át a Tehetség Szolgálatáért Életműdíjat dr. Pintér Ferencnek és dr. Katz Sándornak.
A pedagógusok több évtizede helyi és városi szintű tehetséggondozó tevékenységet folytatnak, emellett a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karán működő országos hatókörű Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola kiemelkedő tanárai.

katz-sandorDr. Pintér Ferenc, a nagykanizsai Batthyány Lajos Gimnázium kiváló pedagógusa, az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola igazgatója.

Dr. Katz Sándor a bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium nagyhírű matematikatanára, az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola egyik alapítója.