A Pannon Egyetemre felvett diákok 2024 szeptemberétől pályázhatnak a Pannon Start Ösztöndíjra, amelynek 1 millió forintos összege az igazán elkötelezett, jó tanulmányi eredményeket elérő diákoknak szól.

Az intézmény küldetésének tartja az oktatott tudományterületek legmagasabb szintű művelését, versenyképes, átfogó tudás biztosítását hallgatóinak, amit a társadalom számára kiemelkedő értékkel bíró értelmiségi réteg nevelésével, a minőségi képzésekkel, a kutatási és oktatási kapacitások folyamatos fejlesztésével érhet el.

A Pannon Start Ösztöndíjra azok a hallgatók pályázhatnak, akik első alkalommal nyernek felvételt a Pannon Egyetem valamely alapszakára, és megfelelnek az alábbi feltételeknek:

- kiemelkedő középiskolai tanulmányi és felvételi eredmény

- a második félévtől kezdődően bekapcsolódás az egyetem tudományos diákköri tevékenységébe

Az ösztöndíj az első félévben egyszeri 500.000 Ft, a félév sikeres teljesítését követően a második félévben további 500.000 Ft kifizetéssel jár.

A pályázat beadásának határideje: a szorgalmi időszak első hete.