Szakmai kirándulás Bécsbe

A Műszaki Informatikai Karon működő Neumann János Tehetséggondozó Program hallgatói 2022. június 2. és 3. között egy bécsi szakmai úton vettek részt. A kirándulás fő célpontja az Austrian Institute of Technology (AIT) kutatóintézet meglátogatása volt, ahol Beleznai Csaba és kollégái közreműködésével a hallgatók megismerhették, milyen projektek és kutatási feladatokkal foglalkoznak az intézet Vision, Automation & Control kutatóközpontjában. Az AIT mellett a csoport ellátogatott a Bécsi Műszaki Múzeumba (Technisches Museum Wien), ahol az állandó kiállítások mellett lehetőség volt egy, a Mesterséges Intelligenciát témaként feldolgozó időszaki kiállítást is megtekinteni. A kirándulás zárásaként pedig sor került egy rövid sétára is a Schönbrunn kastély kertjében.

vienna trip1

A program a „Tehetséggondozó program a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karán” című projekt keretében, az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett NTP-HHTDK-20-0028 kódszámú támogatásokból valósult meg.