Rangos elismerés oktatónknak

A Neumann Társaság éves konferenciáján tizenhat kiemelkedő hazai informatikus szakembernek adta át az érdemeik elismeréséül járó plaketteket és emlékérmeket. Nagy büszkeségünkre szolgál, hogy ezek közül egyet a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karán tevékenykedő egyetemi docens érdemelt ki.

Dr. Fogarassyné Dr. Vathy Ágnes területe a gépi tanulás, adatbányászat, adatbányászati módszerek alkalmazása az egészségügyben, prediktív analitika, hálózatelemzés, adatbázisrendszerek témaköreihez kapcsolódnak. Szakmai vezetője a karon működő Egészségügyi Üzleti Analitikai Kutató-Fejlesztő Központnak, amely keretén belül több gyakorlati megoldás került megvalósításra szakmai partnerekkel együtt.

Eme munkásságát Tarján-emlékéremmel honorálták, mely Tarján Rezsőről, a hazai számítástechnika egyik úttörőjéről neveztek el, és azok kaphatják meg, akik az informatika oktatásában, népszerűsítésében kiemelkedő teljesítményt nyújtanak.

A díjhoz szívből gratulálunk!