Elhunyt Dr. Kozmann György

Kozmann GyorgyElhunyt Dr. Kozmann György, a Műszaki Informatikai Kar professor emeritusa.
Kozmann György professzor úr 1998 óta a Pannon Egyetem főállású oktatója, 1999-2008 között az Információs Rendszerek Tanszék alapító tanszékvezetője, jelenleg professor emeritusa. Meghatározó szerepet töltött be a Műszaki Informatikai Kar alapításában. Nevéhez fűződik az egészségügyi informatikai tárgyak bevezetése és az azokhoz kapcsolódó kutatások elindítása a Pannon Egyetemen. Kozmann György vezetésével alakult meg az Egészségügyi Informatikai Kutató-Fejlesztő Központ, az Agyi Bioelektromos Képalkotó Kutatólaboratórium és a Kardiológiai Bioelektromos Képalkotó Kutatólaboratórium. Szakmai érdeklődési területei közé tartozott az egészségügyi információs rendszerek bioelektromos jelenségek mérése és kiértékelése, orvos diagnosztikai célú felhasználása.
Emlékét munkatársai, tanítványai kegyelettel megőrzik!