Tájékoztató első éves hallgatóknak az angol nyelvi képzésre vonatkozóan

american-1209605_640.jpg

Alapszakos BSc (gazdaságinformatikus, mérnökinformatikus, programtervező informatikus) nappali tagozatos hallgatók számára:

Azok a hallgatók, akik nem rendelkeznek nyelvvizsgával:

Mindazon hallgatók számára, akik nem rendelkeznek legalább középfokú angol C típusú nyelvvizsgával, a Műszaki Informatikai Kar négy féléves ingyenes angol nyelvi képzést biztosít.

Az elsős hallgatók teendői:

• Az Angol I. VEMKLE1120A tárgy felvétele a Neptun tanulmányi rendszerben.

Azok a hallgatók, akik rendelkeznek nyelvvizsgával:

Kreditelismerési kérvény (KK) beadása a Neptun tanulmányi rendszerben az Angol nyelvi kollokvium VEMKLE12X0A és az Angol nyelvi záróvizsga VEMKLE22X0A tárgyakra vonatkozóan. Az Angol nyelvi kollokvium VEMKLE12X0A előfeltétele a későbbi Informatikai biztonság (angol nyelvű) tantárgynak, amely kötelező tantárgy a gazdaságinformatikus, mérnökinformatikus és programtervező informatikus BSc szakokon.

A kreditelismerési kérvényben a MIK-NYELV-2019 számú ekvivalencia határozatra kell hivatkozni.

Alapszakos BSc (villamosmérnöki) nappali tagozatos hallgatók számára:

Az elsős hallgatók teendői:

• Az Angol I. VEMKLE1120A tárgy felvétele a Neptun tanulmányi rendszerben.

Azok a hallgatók, akik rendelkeznek nyelvvizsgával:

Kreditelismerési kérvény (KK) beadása a Neptun tanulmányi rendszerben az Angol nyelvi záróvizsga VEMKLE22X0A tárgyra vonatkozóan.

Alapszakos BProf (üzemmérnök-informatikus) nappali tagozatos hallgatók számára:

Az elsős hallgatók teendői:

• Az Angol nyelv I. MKLE1120A tárgy felvétele a Neptun tanulmányi rendszerben.

Azok a hallgatók, akik rendelkeznek nyelvvizsgával:

Kreditelismerési kérvény (KK) beadása a Neptun tanulmányi rendszerben az Angol nyelvi záróvizsga MKLE22X0A tárgyra vonatkozóan.

Programtervező informatikus FOKSz-os hallgatók számára:

Azok a hallgatók, akik nem rendelkeznek nyelvvizsgával:

Az Oktatási Igazgatóság minden hallgatónak felvette az Angol I. VEMKLE1120A tárgyat, amely ezen a képzésen 4 kredites kötelező tantárgy.

Az elsős hallgatók teendői:

• Angol nyelvi szintfelmérő megírása (kötelező a nyelvvizsgával nem rendelkezőknek). A nyelvi csoportok a teszteredmények alapján kerülnek kialakításra.

Azok a hallgatók, akik rendelkeznek nyelvvizsgával:

Kreditelismerési kérvény (KK) beadása a Neptun tanulmányi rendszerben az Angol nyelv I. VEMKLE1120A és az Angol nyelv II. VEMKLE1220A tárgyakra vonatkozóan. Így a tárgyak jeles eredménnyel elfogadásra kerülnek, a hallgatóknak nem kell a tantárgyak óráit látogatniuk.