Meghívó Tanszéki előadásra

MEGHÍVÓ

A Villamosmérnöki és Információs Rendszerek Tanszék

november 27-én (szerdán) 14 órakor tanszéki szemináriumot tart

Emberközpontú világítás alkalmazása ipari környezetben címmel.

Előadó: Tóth Dávid Noel, PhD hallgató (VIRT)

A szeminárium helye: I épület, II. emelet, 214. terem

Napjainkban a világítás már nem csak azt a célt szolgálja, mint néhány évtizeddel ezelőtt; a modern technológiát alkalmazva a helyiségeinkben világító lámpatestek már jóval több funkcióval rendelkezhetnek. Ilyenek például a népszerű okos-, illetve IoT eszközök. Szintén a korszerű technológiák között foglal helyet az emberközpontú világítás, ami a felhasználók életminőségét hivatott a világítás segítségével javítani. Az elmúlt években kórházakban, iskolákban, majd később irodai munkahelyeken vezettek be emberközpontú világító rendszereket. Az előadó egy valós, ipari környezetben történő alkalmazást, illetve az ehhez kapcsolódó kísérletek eredményeit mutatja be.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!