Meghívó Tanszéki előadásra

MEGHÍVÓ

A Villamosmérnöki és Információs Rendszerek Tanszék

november 13-án (szerdán) 14 órakor tanszéki szemináriumot tart

Folyamatütemezési probléma megoldása a gépi tanulás segítségével

címmel.

Előadó: Ábrahám Gyula, PhD hallgató (VIRT)

A szeminárium helye: I épület, II. emelet, 214. terem

A világ rohamos fejlődésének egyik mozgatórugója az üzleti és gyártási folyamatok szervezésének egyre magasabb fokú hatékonysága. Ezek a folyamatok az élet számos területén megjelennek, úgy, mint termelési és gyártási feladatok megoldásában, vagy különböző ügyintézési protokollokban. Az előadó fő kutatási területe az erőforrás alapú folyamatütemezés, a folyamatok ütemezését a gépi tanulás, azon belül is a megerősítéses tanulás irányából közelíteti meg. Célja egy olyan megoldás kifejlesztése, amely az ütemezéshez az egyszerű heurisztikákon túl a mesterséges intelligencia adta lehetőségeket is képes használni.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!