Győri István Eötvös József-koszorú kitüntetést kapott

2018. november 5-én a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat megnyitó ünnepségén az MTA Székházában Győri István professor emeritus Eötvös József-koszorú elismerésben részesült. A díjat a Magyar Tudományos Akadémia Elnöksége a kiemelkedő tudományos életműve elismeréseként ítélte oda Professzor Úrnak. Az ünnepségen elhangzott méltatás szerint Győri István, a matematikai tudomány doktora, a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kar Matematika Tanszékének professor emeritusa a fiatal kutatók tudományos irányításában, a matematika, az alkalmazott matematika és az informatika oktatásában, a képzési formák megszervezésében és megalapozásában, valamint azok irányításában szerzett elévülhetetlen érdemeiért, a késleltetett differenciálegyenletek oszcillációjáról, stabilitásáról írott monográfiájának, számos dolgozatának és konferencia-előadásának elismeréseként részesült a kiemelkedő szakmai kitüntetésben. Győri István szakmai életútjának részletesebb bemutatása itt olvasható.

Gratulálunk Professzor Úrnak a rangos szakmai elismeréshez!

gyori2018_11_05.jpg