20211014 123912570 iOS

Október 14-én a PE Fény- és Színtan Kutatólaboratóriuma és a MEE Világítástechnikai Társaság szervezésében karunkon került megrendezésre a XIX. Lux et Color Vespriminesis konferencia, az alábbi előadásokkal és a hozzájuk kapcsolódó laborbemutatókkal:

Dr. Szabó Ferenc: Képi felbontású fénysűrűség mérés, reflexió és transzmissziómérés, képi felbontású hőmérsékletmérés Nagy Róbert: Villódzás (flicker) fogalma, méréstechnikája, bekapcsolási tranziens (indítóáram)

MEGHÍVÓ
ÚJ NEMZETI KIVÁLÓSÁG PROGRAM
INTÉZMÉNYI KONFERENCIA 2021
MŰSZAKI INFORMATIKAI KARI SZEKCIÓ

A Pannon Egyetem tisztelettel meghívja Önt a 2020-21-es tanévi Új Nemzeti Kiválóság Program Intézményi Konferenciájának Műszaki Informatikai Kari Szekciójára.

Időpont: 2021. október 11. (hétfő) 13:00
Helyszín: Pannon Egyetem, „I” épület, 726. terem
8200 Veszprém, Egyetem u. 10.

Program MIK 2021 UNKP

1

Október 1-3. került megrendezésre a XV. NN UltraBalaton. A rangos eseményen a Pannon Egyetemet a PE_MIK csapata képviselte. A csapatunk 20:56:14 versenyidővel teljesítette a 216 km-es távot.

Köszönjük, hogy helytállásukkal öregbítették Egyetemünk hírnevét!

„Felejthetetlen élmény volt részt venni az első UltraBalatonomon. A futás, különösen a szabadban mindig egy különleges szabadságot ad, de mindez kiegészülve a leírhatatlan panorámával, amelyet a Balaton és környéke nyújt, tényleg

epmtiskevnyit2021 1 20211007 1291148885

A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara 2001-ben alapította meg az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskolát. Az immáron két évtizede működő programnak köszönhetően - és természetesen a számos résztvevő diáknak hála - biztosítva van a műszaki és természettudományok kutatóinak, mérnökeinek, magasan képzett oktatóinak utánpótlása.

Az Erdős-program huszadik tanévnyitójának megrendezésére 2021. szeptember 25-én került sor a Pannon Egyetem B épületének Aulájában.Az

Programok a Műszaki Informatikai Karon 2021. október 13-án
2021. október 13-án két helyszínen is találkozhatsz velünk!

9:30-13:00 - B épület, Aula,
ahol felvételi kérdésekkel, szakokkal, ösztöndíjakkal, kollégiummal kapcsolatos kérdésekre kaphattok választ.
9:00-13:00 - I épület (Műszaki Informatikai Kar épülete),
ahol betekintést nyerhettek a Karon folyó labormunkákba és kutatásokba. A tervezett program a lenti képen

A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara emelt szintű érettségire felkészítő és egyetemi előkészítő szakköröket szervez 10., 11. és 12. osztályos tanulóknak a 2021/2022. tanévben.

Az idei tanévben is a középiskolások részére meghirdetett szakköröket online formában tartjuk, így a Veszprémtől távolabb élők is könnyen csatlakozhatnak.

Tervezett időpontok:

Informatika emelt szintű érettségi felkészítő: hétfői napokon, 16:30-18:00 között

Hardver szakkör - egyetemi

Kutej FB esemeny boritokep 1

MŰSZAKI INFORMATIKAI KAR

KUTATÓK ÉJSZAKÁJA (2021. 09. 24.)

Előadás/bemutató neve: Megújuló energiaforrások alkalmazása háztartási kiserőművekben

Előadás/bemutató rövid leírása: Megújuló energiaforrások fajtái, felhasználási lehetőségek, sziget üzem, szinkron hálózati üzem, villamos járművek, Smart Grid.

Előadó neve: Dr. Görbe Péter

Időpont: 18:00, 19:00, 20:00

Helyszín: 2. emelet, 214. terem

Előadás/bemutató

TANEVNYITO UNNEPSEG

A Műszaki Informatikai Kar 2021. szeptember 8-án, szerdán 11:00-kor, a B épület Aulájában tartja Tanévnyitó Ünnepségét, melyre szeretettel várjuk elsőéves hallgatóinkat.
Az egyetemi polgárrá válás ünnepélyes formája a Tanévnyitó Ünnepség, amelynek során elsőéves hallgatóink esküt tesznek.

Az ünnepség szervezésével és lebonyolításával kapcsolatban az alábbi fontos információkat szeretnénk a hallgatóinkkal megosztani:
Az ünnepségen kizárólag az elsőéves hallgatók vehetnek