MEGHÍVÓ

A Villamosmérnöki és Információs Rendszerek Tanszék

november 27-én (szerdán) 14 órakor tanszéki szemináriumot tart

Emberközpontú világítás alkalmazása ipari környezetben címmel.

Előadó: Tóth Dávid Noel, PhD hallgató (VIRT)

A szeminárium helye: I épület, II. emelet, 214. terem

Napjainkban a világítás már nem csak azt a célt szolgálja, mint néhány évtizeddel ezelőtt; a modern technológiát alkalmazva a helyiségeinkben

MEGHÍVÓ

A Villamosmérnöki és Információs Rendszerek Tanszék

november 13-án (szerdán) 14 órakor tanszéki szemináriumot tart

Folyamatütemezési probléma megoldása a gépi tanulás segítségével

címmel.

Előadó: Ábrahám Gyula, PhD hallgató (VIRT)

A szeminárium helye: I épület, II. emelet, 214. terem

A világ rohamos fejlődésének egyik mozgatórugója az üzleti és gyártási folyamatok szervezésének egyre magasabb fokú hatékonysága. Ezek a folyamatok az élet számos területén

Dr. Alper Kerem a Kahramanmaras Sütçü İmam University oktatója az Erasmus+ program keretében két napot töltött a Villamos Energetikai Rendszerek Kutató Laboratóriumban; 2019. október 15-én és 16-án. Október 15-én diákoknak tartott előadást a Villamosenergetika és Smart Grid órán Szélerőművek hálózati integrációja témában.

Október 16-án pedig előadást tartott „Smart Grid and Engineering Applications" címmel, majd a kollégákkal megbeszélést tartottak a lehetséges együttműködésekről.

alper kerem

72458203_2564175020469319_8935884913383571456_o.jpg

Október 10-11-én a veszprémi Völgyikút Házban került megrendezésre a XVII. Lux et Color Vesprimiensis nemzetközi tudományos konferencia, amely 2018-tól az „In memoriam Prof János Schanda” alcímet viseli.

A Magyar Világítástechnikáért Alapítvány, az MTA Alkalmazott Fény- és Színtani Munkabizottsága, valamint a Világítástechnikai Társaság és három hazai egyetem szervezésében 2018-ban mutatta be a konferencia új koncepcióját, amely a tavalyi évben jól vizsgázott, 2019-ben pedig a múlt