prof kozmann kep1A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kar Villamosmérnöki és Információs Rendszerek Tanszékén kutató Kozmann György professzor úr előadása a Mindenki Akadémiája! című műsorban, a 2017. március 13-i adásban volt látható. Témája a stroke- és a szívmegállás rizikószűrése.

Ezzel a témával kapcsolatban professzor urat a Kossuth rádióban is hamarosan hallhatjuk

thumb cimer-kekfeherA Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Pannon Egyetem közötti oktatási, kutatási és innovációs tevékenység fejlesztése és összehangolása érdekében stratégiai együttműködési megállapodást írtak alá az intézmények vezetői március 21-én Veszprémben.

Az intézmények közös képzések alapítását és indítását tervezik. Együttműködnek közös hazai és nemzetközi kutatási pályázatok kidolgozásában, tananyagok fejlesztésében, közös tudományos publikációk megjelentetésében, valamint konferenciák

thumb NIKK LOGO
A Műszaki Informatikai Kar és a Nemzeti Infokommunikációs Koordinációs Központ innovációs konferenciát rendez 2014. október 27-én 10 órától a B épület Konferenciaközpontjában. A rendezvény célja, hogy a karral és a központtal együttműködő szervezetek, közös innovációra érdemes újabb területeket tárjanak fel, és meghatározzák a megvalósítás jövőbeli formáit.

A konferencián "jövő internet" szolgáltatások, logisztikai rendszerek információs technológiája, elosztott és felhő

TAMOP422 CA Pannon Egyetem "Nemzeti kutatóközpont fejlett infokommunikációs technológiák kidolgozására és piaci bevezetésére" című TÁMOP-4.2.2.C-11/1/KONV-2012-0004 azonosító számú projektjének nyitó rendezvényét 2013. április 3-án 11 órától kezdődően tartjuk az egyetem Konferenciaközpontjában (Veszprém, Egyetem u. 10. B épület II. emelet).

A Pannon Egyetem, a Kecskeméti Főiskola és Kanizsa Felsőoktatásáért Alapítvány konzorciumi pályázatot nyújtott be a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által

thumb cimer-kekfeherAz Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola két diákja II. díjban részesült az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyen. A 22. alkalommal meghirdetett versenyre 124 pályázó 101 pályázatot adott be, amelyből a zsűri javaslata alapján 59 munka készült el.
Szabó Lóránt (Bessenyei György Gimnázium és Kollégium, Kisvárda) és Antalicz Balázs (Bethlen Gábor Református Gimnázium és Szathmáry Kollégium, Hódmezővásárhely) a tehetséggondozó iskola szolnoki foglalkozásán ismerkedtek

TAMOP422AA Pannon Egyetem "Energia ellátó és hasznosító rendszerek korszerűsítésének és hatékonyabb üzemeltetésének tervezése és optimalizálása megújuló energiaforrások és infokommunikációs technológiák felhasználásával" című TÁMOP-4.2.2.A-11/1/KONV-2012-0072 azonosító számú projektjének nyitó rendezvényét 2013. január 30-án 10 órától kezdődően tartjuk az egyetem Konferenciaközpontjában (Veszprém, Egyetem u. 10. B épület II. emelet).

A projekt 2012. október 01-én indult és 2015. január 31-én zárul

thumb cimer-kekfeherEgyüttműködési megállapodást írt alá a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) és a Pannon Egyetem 2013. március 28-án, amelynek keretében a KIM Nemzeti Biztonsági Felügyelet és az egyetem információbiztonsági kutatásfejlesztési központot hozott létre a Műszaki Informatikai Kar szervezeti keretein belül Információbiztonsági Kutató-Fejlesztő Központ néven.

A központ feladata, hogy mind szakmailag, mind a szükséges infrastruktúra tekintetében támogassa a felügyelet és az egyetem közös