A Doktoranduszok Országos Szövetségének Matematikai és Informatikai Tudományok Osztálya és a Pannon Egyetem téli iskolát szervez doktoranduszok számára a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karán 2020. január 24. és 26. között.

Az Erasmus+ program keretében látogatást tett a karunkon Dr. Yunus Uzun az Aksaray University villamosmérnöki tanszékéről. 2019. december 3-án pedig megbeszélést tartott Dr. Magyar Attilával a lehetséges együttműködési lehetőségekről.

DrYunusUzun2

A kötelező Szakmai gyakorlatot a MIK szakjain a Képzési és Kimeneteli Követelmények (KKK) alapján a szakok tantervei írják elő, meghatározva a kötelező szakmai gyakorlat idejét és teljesítésének feltételeit.

A szakok tanterveinek elérhetősége:

A Szakmai gyakorlat időtartama:

informatikus alapszakokon (BSc és BProf): 8 hét - 320 óra

logisztikai mérnöki mesterképzési szakon: 4

MEGHÍVÓ

A Villamosmérnöki és Információs Rendszerek Tanszék

december 11-én (szerdán) 14 órakor tanszéki szemináriumot tart

Térérzékelés a virtuális valóság alapú háromdimenziós térben

címmel.

Előadó: Guzsvinecz Tibor, PhD hallgató (VIRT)

A szeminárium helye: I épület, II. emelet, 214. terem

Napjainkban fontos szerepet játszik a megfelelő térérzékélés, amelynek megléte számos munkahelyen elvárt vagy kötelező.

literature-3033196_640.jpg
A 2019. november 27-én megrendezett ITDK-n a zsűrik döntése alapján az alábbi eredmények születtek.
Az I. és II. helyezett dolgozatok a 2021. tavaszán megrendezésre kerülő OTDK-n képviselik majd Karunkat.

I. helyezés =========== Greber Márton: Generalized persistent fault detection in distribution systems using network flow theory Témavezető: Dr. Fodor Attila Kapás Dániel: Városi tömegközlekedési menetidők előrejelzése mesterséges intelligencia

115

A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara immár hetedik alkalommal rendezte meg a Bakonyi Bitfaragó Bajnokság elnevezésű országos középiskolai programozási csapatversenyt, amely a Kar tehetséggondozó programjának fontos részét képezi.

A verseny célja a középiskolás diákok logikus gondolkodásának fejlesztése, a csapatmunka, a kreatív feladatmegoldás gyakorlása és a programozás népszerűsítése.

Nem csak egy szintfelmérő versenyről van szó, hiszen a döntőig több körben kellett

IMG 7227

A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara tizenharmadik alkalommal hirdette meg a 24 órás Programozási Versenyét az intézmény hallgatói számára. Október 9-én, délelőtt 10 órakor Veszprémben a legjobb nyolc csapat kezdte összemérni tudását a B épület Aulájában.

A megnyitó

Dr. Dávid Ákos, a verseny fő szervezője a megnyitón elmondta, hogy a rendezvény a Kar saját szervezésű tehetséggondozó versenye és nagyon fontosnak tartja, hogy olyan kihívásokat állítson a hallgatók elé