Tájékoztató kedvezményes tanulmányi rend kérvényezéséről Műszaki Informatikai Kar hallgatói számára

business-1868015_640.jpg

Kedvezményes tanulmányi rendet a Neptun tanulmányi rendszeren keresztül a Kérelem kedvezményes tanulmányi rendre (KT) kérvénnyel lehet beadni.

• A KT kérvény alapesetben tantárgyanként, a tantárgyra vonatkozó kért kedvezmény pontos megadásával, és a kérelem oktatói véleményezésével adható be. Ehhez a kari honlapról letölthető KT kérvény tantárgyra MIK űrlapot kell használni. A nyomtatványt kitöltve, az oktatóval véleményeztetve a KT kérvény mellékleteként kell feltölteni.
  • A KT kérvény a jelenleg fennálló járványügyi helyzetre tekintettel a személyes jelenlétű foglalkozások (óralátogatás, számonkérés) alóli felmentésre vonatkozóan is beadható. Ebben az esetben a benyújtott KT kérelem a félévben felvett valamennyi tantárgyra vonatkozik. ..Ilyen típusú kérvény csak nagyon indokolt esetben, a hallgató jelenleg is fennálló krónikus betegsége esetén, orvosi dokumentációval igazoltan adható be. A Neptun tanulmányi rendszerben leadott KT kérvény mellékleteként a kari honlapról letöltött és pontosan kitöltött KT kérvény személyes jelenlét alóli felmentésre MIK nyomtatványt és az igazoló orvosi dokumentumokat kell feltölteni. Fontos, hogy pozitív elbírálás esetén a hallgató vegye fel a kapcsolatot a tantárgyak oktatóival egyeztetés céljából.