1. számú kari tájékoztató

A 2020. március 11-én közzétett rektori és kancellári utasítás értelmében március 23-tól az egyetemi oktatás folytatódik, de az oktatás feltételei alapvetően megváltoznak. Az oktatás, és vélelmezhetően a számonkérés formája is lényegesen különbözni fog mind a nappali, mind a levelező képzéseken megszokott oktatási és számonkérési formáktól.

Mivel a rektori és kancellári utasítás értelmében 2020. március 12-től visszavonásig a hallgatók nem tartózkodhatnak az egyetem területén, ezért az oktatási forma március 23-tól távoktatási jellegű lesz.

Tájékoztatásunkban összefoglaljuk az ezzel kapcsolatos általános tudnivalókat.

• Mivel kontaktórák megtartására, zárthelyi dolgozatok megírására, szóbeli beszámolók megtartására az eddig alkalmazott módokon bizonytalan ideig nincs lehetőség, az egyes kurzusok előre meghirdetett követelményrendszere, a kurzusok előre rögzített aláírás feltételei nagy valószínűséggel általában nem lesznek tarthatóak. A számonkérések (zárthelyi dolgozatok, beszámolók, vizsgák) módját, lebonyolítási formáját és idejét - a kialakuló egészségügyi, illetve jogi helyzet figyelembevételével - a későbbiekben fogjuk pontosan meghatározni.
  • Minden kurzus esetén a hallgatók számára az oktatók egyértelmű iránymutatásokat fognak adni a teendőkre, feladatokra vonatkozóan. Amennyiben a megadott ütemezés szerint követik az iránymutatásokat, minden lehetőségük meglesz a kurzusok teljesítésére.
  • Az alapvető (első) információkat a kurzusokra vonatkozóan Neptun üzenetben fogják az illetékes oktatók kiküldeni.
  • Nagyszámú oktatási segédanyagot tervezünk folyamatosan a hallgatók rendelkezésére bocsátani, többek között magyarázó hangfelvételekkel ellátott oktató anyagokat. A letölthető segédanyagok elérhetőségét és a kurzusokkal kapcsolatos információkat a kari moodle-rendszerbe tervezzük feltölteni.
  • Megteremtjük az on-line konzultációk, és néhány tárgy esetében az on-line előadások lehetőségét. Az ehhez szükséges informatikai támogatás kiválasztása, tesztelése folyamatban van.
  • Az eszközigényes szakdolgozat, diplomadolgozat, önálló labor, projektlabor témák kiírásai indokolt esetben módosulhatnak annak érdekében, hogy a hallgató az egyetem területén lévő eszköz nélkül is tudja teljesíteni a tárgyat, illetve sikeresen elkészíthesse dolgozatát.

A megváltozott feltételek között az intézmény, illetve a kar munkatársai, az oktató kollégák - sok-sok extra munkával - mindent megtesznek azért, hogy a lehetőségekhez képest maximális támogatást adjanak a tantárgyi anyagok elsajátításához, a kurzusok teljesítéséhez.

Ugyanakkor felhívom a figyelmüket arra, hogy a jelenlegi helyzet Önöktől is a hagyományostól eltérő tevékenységet, extra teljesítményt, és hatalmas önfegyelmet kíván: a hangsúly erőteljesen az önálló tanulás, a tananyag önálló feldolgozásának irányába tolódik el. Nagyon fontos, hogy kövessék az oktatók iránymutatásait, és a tananyagot a megadott ütemezés szerint dolgozzák fel. Kérjük a feladatoknál megadott határidők betartását. Csak így valósulhat meg a kurzusok sikeres teljesítése.

Mindannyiunk közös célja és érdeke, hogy ebben a rendkívüli helyzetben is le tudjuk zárni ezt a félévet, és minél több hallgató, minél több kurzust sikeresen tudjon teljesíteni. Különösen fontosnak tartjuk, hogy mindazon hallgatók, akik ebben a félévben szeretnének záróvizsgázni, sikeresen befejezhessék tanulmányaikat.

2020. március 15.

Dr. Leitold Adrien