mérnökinformatikus MSc

A képzés célja:

Olyan mérnökök képzése, akik az informatika szakterületéhez kapcsolódó természettudományos és specifikus műszaki ismeretek magas szintű elsajátítását követően képesek új informatikai rendszerek és eszközök tervezésére, informatikai rendszerek fejlesztésére és integrálására, az informatikai célú kutatási-fejlesztési feladatok ellátására, koordinálására, egészségügyi rendszerek fejlesztésére, tanulmányaik PhD képzés keretében való folytatására.

A képzés formái, képzési idő:

nappali tagozat (Veszprém), 4 félév
levelező tagozat (Veszprém), 4 félév

Szakvezető:

Dr. Bertók Botond, PhD, egyetemi docens

Specializációk

Egészségügyi informatikai specializáció
(specializáció felelős: Dr. Vassányi István)
Az egészségügy szerkezeti átalakulásával és az informatika növekvő mértékű felhasználásával párhozamosan nő az igény az egészségügy speciális igényeit és módszereit ismerő informatikus szakemberek iránt. A specializáció öt tárgya (Egészségügyi adatbázisok, Digitális jelfeldolgozás, Élettani ismeretek, Orvosi méréselmélet, Egészségügyi információs rendszerek) tartalmazza az elterjedten használt információs rendszerekkel kapcsolatos gyakorlati ismereteket és az adat- és jelfeldolgozó módszerekkel kapcsolatos elméleti és új kutatási eredményeket is, ezért a specializációt teljesítők mind rendszertervező és -üzemeltető, mind kutató feladatra alkalmassá válnak. A specializációt felvett hallgatók részt vehetnek az Egészségügyi Informatikai Kutató-Fejlesztő Központ fejlesztési feladataiban.

Számítógép-hálózatok tervezése és üzemeltetése specializáció
(specializáció felelős: Dr. Dávid Ákos)
A specializáció elsődleges célja olyan speciális ismeretek megtanítása, amelyek birtokában a hallgatók képessé válnak az ipar és a gazdaság különböző területein tevékenykedő nagyvállalatok számítógép-hálózatainak biztonságos, hatékony és fenntartható üzemeltetésére. A képzés során a hallgatók elsajátítják a komplex, nagyvállalati hálózatok által használt útválasztási és kapcsolási szolgáltatások megtervezését, implementációját, monitorozását, rendszeres karbantartását, valamint szisztematikus hibakeresését. A szakmai tárgyak tematikájában külön hangsúlyt kap a hálózatbiztonság, illetve a hálózati teljesítmény mérésének módjaival, illetve a legújabb IP-alapú hang- és videoátviteli, valamint a mobilnetes technológiákkal történő megismerkedés.

Rendszer- és folyamatoptimalizálás specializáció
(specializáció felelős: Dr. Bertók Botond)
A specializáció képessé teszi a hallgatókat, hogy korszerű informatikai és számítási megoldásokkal jelentősen növelhessék későbbi munkahelyük műszaki rendszereinek és üzleti folyamatainak hatékonyságát, ezáltal elősegítve annak mindennapi versenyképességét. A specializáció tárgyai: Optimalizálás műszaki rendszerekben, Operációkutatás II., Hálózatelemzés, Ellátási láncok modellezése, Gyártórendszerek modellezése, Logisztikai szoftverek

Tanterv:

Cisco Hálózati Akadémia