mérnökinformatikus BSc

A képzés célja:

A képzés célja mérnökinformatikusok képzése, akik képesek műszaki informatikai és információs infrastrukturális rendszerek és szolgáltatások adat- és programrendszereinek tervezési, fejlesztési feladatainak ellátására, valamint azok telepítési és üzemeltetési feladatainak megoldására. Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.

Képzési idő, képzési hely, képzés formája:

7 félév, Veszprém: nappali és levelező tagozat, Nagykanizsa: nappali tagozat

Szakfelelős:

Dr. Czúni László, egyetemi docens

Tanterv:

a mérnökinformatikus BSc szak tanterve ide kattintva érhető el.

MIK_Mernokinfo_Bsc_2019_12.jpg

Tudtad, hogy

• a fejlett országokban egy emberre manapság már több tucat számítógép jut?
  • becslések szerint az évtized végére több, mint 1000 számítógép jut majd egy főre?
  • egy korszerű háztartásban a mosógéptől a televízióig, a médialejátszótól az autókig, a telefontól a játékkonzolig mindenhol számítógépek vannak?
  • a gazdaság minden szeletét ma már számítógépek segítségével irányítják?
  • ezen műszaki rendszereket és az azokat működtető szoftverek többségét informatikusok tervezik és programozzák?

Miért éppen a Pannon Egyetem Műszaki Informatika Kar?
  • A PE-MIK mérnökinformatikus szakán az ország egyik legmagasabb szintű képzésén vehetsz részt.
  • Hallgatóink tanulmányaik során szerteágazó természettudományi, műszaki, informatikai, nyelvi és humán ismereteket sajátíthatnak el kis csoportokban.
  • Hallgatóink személyre szabott képzés keretében mélyedhetnek el az orvos-informatika, optimalizálás, elosztott rendszerek, hálózatok, képfeldolgozás, intelligens rendszerek, virtuális környezetek, adatbányászat, mikroprocesszoros rendszerek, vagy web-alapú rendszerek tervezésének rejtelmeiben.
  • Kiemelkedő hallgatóink hazai és nemzetközi kutatási és fejlesztési projektekbe kapcsolódhatnak be, így a legnagyobb cégekkel dolgozhatnak együtt egyetemi éveik alatt.
  • Kiemelkedő ösztöndíj-lehetőségek segítik a hallgatók fejlődését már az első félévben is.
  • Minden elsőéves hallgatónak kollégiumot biztosítunk.
  • Duális képzési formában is tanulhatsz, vezető ipari vállalatoknál szerezve jelentős szakmai gyakorlatot.

A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kar mérnökinformatikus szakon célunk olyan kreatív szakemberek képzése, akik alkalmasak korszerű informatikai rendszerek analízisére, tervezésére, fejlesztésére.

A Lúdas Matyi c. filmet a Pannon Egyetem Képfeldolgozás Kutatólaboratóriumában készült szoftver segítségével újították fel.

Elhelyezkedési lehetőségek:
Egy felkészült, biztos tudással rendelkező mérnökinformatikus elhelyezkedési esélyei a munkaerőpiacon nagyon jók, kiemelkedően jó kereseti lehetőségekkel. Végzett hallgatóink többsége már a képzés befejezése előtt állással rendelkezik. A Pannon Egyetemen végzett mérnökinformatikusokat mindenhol szívesen fogadják.
Cisco Hálózati Akadémia
CISCO Hálózati Akadémia