gazdaságinformatikus BSc

A képzés célja:

A képzés célja gazdaságinformatikusok képzése, akik képesek az információs társadalom feltétel- és értékrendszerében a valós üzleti folyamatok, a folyamatokban rejlő problémák megértésére és megoldására; az értékteremtő folyamatokat támogató informatikai feladatok menedzselésére; az információtechnológia korszerű lehetőségeit kihasználva a szervezetek tudásbázisának és üzleti intelligenciájának növelésére, az infokommunikációs folyamatok és technológiák együttműködésen alapuló modellezésére, folyamatok szabályozására és tervezésére, a problémák feltárására, a problématér definiálására, alkalmazások fejlesztésére, működtetésére és a működés elvárt minőségnek megfelelő felügyeletére. Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.

Képzési idő, képzési hely, képzés formája:

7 félév, Veszprém: nappali tagozat, Zalaegerszeg: nappali és levelező tagozat

Szakfelelős:

Starkné dr. Werner Ágnes, egyetemi docens

Tanterv:

a gazdaságinformatikus BSc szak tanterve ide kattintva érhető el.

MIK_Gazdinfo_2019_12.jpg

Tudtad, hogy

• a gazdaságinformatikus szakemberek nélkülözhetetlenek a vezetői döntések meghozatalakor?
  • az ipari termelésben és a szolgáltatói szektorban egyre fontosabb szerepük van a gazdasági ismeretekkel rendelkező informatikusoknak, akik átlátják az üzleti és gazdasági folyamatokat?
  • az elhelyezkedési statisztikák azt mutatják, hogy az üzletinformatikai rendszerek fejlesztéséhez és menedzseléséhez értő szakemberek iránti kereslet egyre meghatározóbb?
  • az EU számos tagállamában már több évtizedes múltra tekint vissza a gazdaságinformatikus képzés, így e diploma birtokában a külföldi munkavállalás is vonzó lehetőség?

Miért éppen a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kar?

• Hallgatóink tanulmányaik során szerteágazó informatikai, gazdasági, természettudományi, műszaki, nyelvi és humán ismereteket sajátíthatnak el kis csoportokban.
  • Hallgatóink személyre szabott képzés keretében mélyedhetnek el az optimalizálás, elosztott rendszerek, hálózatok, intelligens rendszerek, virtuális környezetek, Data Science, adatbányászat, folyamatbányászat, mikroprocesszoros rendszerek, web-alapú rendszerek tervezésének és a közgazdaságtan, vállalati ismeretek, személyiségfejlesztés rejtelmeiben.
  • Kiemelkedő hallgatóink hazai és nemzetközi kutatási és fejlesztési projektekbe kapcsolódhatnak be, így a legnagyobb cégekkel dolgozhatnak együtt egyetemi éveik alatt.
  • Kiemelkedő ösztöndíj-lehetőségek segítik a hallgatók fejlődését már az első félévben is.
  • Minden elsőéves hallgatónak kollégiumot biztosítunk.

A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kar gazdaságinformatikus szakon célunk olyan szakemberek képzése, akik képesek az üzleti problémák infokommunikációs technikákkal támogatott megoldására, gazdasági, közgazdasági szakemberekkel, partnerekkel, informatikai fejlesztéseket végző munkatársakkal való együttműködésre.

Elhelyezkedési lehetőségek:

A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karán végzett gazdaságinformatikusok kiváló eséllyel pályázhatják meg mind a vállalati, mind a banki szektor informatikus és gazdasági ismereteket igénylő pozícióit. Hallgatóink 8 hetes szakmai gyakorlaton vesznek részt, amely során tapasztalatot is szereznek, így többségük már a képzés befejezése előtt állásajánlattal rendelkezik. A Pannon Egyetemen végzett gazdaságinformatikusok szakmai képességeit a versenyszféra elismeri, mindenhol szívesen fogadják az itt végzett hallgatókat.

Cisco Hálózati Akadémia
CISCO Hálózati Akadémia